Podľa Del Bosqueho španielska éra vyradením na ME nekončí

Španieli neobhájili zlato na predminulom majstrovstvách sveta a na šampionáte vo Francúzsku boli zosadení aj z európskeho trónu, keď vypadli už v osemfinále po prehre 0: 2 s Talianskom. Napriek tomu sa podľa trénera Vicenteho Del Bosqueho dominantné éra “La Roja” neuzavrela a čoskoro prídu ďalšie úspechy.

“Nemyslím si, že naše éra skončila. Máme veľa dobrých futbalistov, španielska mládežnícka štruktúra je silná, rovnaké je to aj s klubmi, “ povedal Del Bosque novinárom. “S naším štýlom futbalu môžeme pokračovať mnoho rokov a dosiahnuť veľkých vecí,” doplnil šesťdesiatpäťročný kouč.

Španieli tento rok chceli napraviť kolaps z MS v Brazílii, kde skončili už v skupine, a ako prvý v histórii vyhrať európsky šampionát tretíkrát za sebou.Po sľubných úvodných triumfoch nad Českou republikou (1: 0) a Tureckom (3: 0) však prišlo prvé zakopnutia v podobe zabitia 1: 2 s Chorvátskom, ktorá Del Bosqueho tímu pridelila do osemfinále silnú Taliansku.

“Boli sme na turnaj dobre pripravení. Odohrali sme v skupine dva slušnej zápasy, ale gól od Chorvátov v poslednej minúte nás ranil,” priznal Del Bosque.

v repríze finále minulého Eura po väčšinu času dominovali hráči “Azzurri”. Španieli, ktoré držal predovšetkým výborný brankár David de Gea, začali naozaj hrať až v záverečnej dvadsaťminútovke. Tá ale zase patrila bezchybnému talianskemu gólmanovi Gianluigimu Buffonovi.

“V prvej polovici sme boli trochu bojazlivé. Nemali sme sebavedomie a odhodlanie.V druhom polčase sme viac riskovali, mali aj nejaké šance, ale vyrovnať sa nám nepodarilo, “ zhodnotil Del Bosque.

” Ale nemôžete pochybovať o našej túžbe a hladu po víťazstve. Niekedy je súper jednoducho lepšie a to bol prípad Talianska. Síce nehrali žiadny krásny futbal, ale boli dobrí vo vzduchu, fyzicky silní a veľmi nebezpeční, “ pridal bývalý kouč Realu Madrid.

Zatiaľ nevie, či bude na reprezentačnej lavičke aj na štarte kvalifikácie o postup na MS 2018. “Nehovorím áno, ani nie. Najskôr si musím pohovoriť s šéfom asociácie. Musíme urobiť to najlepšie pre španielsky futbal. Ale jeho zlatá éra zase začne, “ veril Del Bosque, ktorý vedie národný tím od roku 2008.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s