Najhoršie prehra v histórii, píše britská tlač o vyradení Anglicka

Za najväčší poníženie v histórii anglického futbalu označujú britské médiá pondelkové vyradenie Anglicka v osemfinále majstrovstiev Európy s nováčikom z Islandu po porážke 1: 2. Žiadna iná z predchádzajúcich blamážou sa vraj tejto prehre nevyrovná.

“Bola to pre Anglicko noc toho najväčšieho poníženia a najhoršie prehra v histórii medzinárodného futbalu. Oveľa horšie ako porážka s USA (0: 1) na majstrovstvá sveta 1950 v Brazílii, “ zrovnal denník The Telegraph pondelkové výsledok s iným veľkým prepadákom. “Je to horšie, pretože táto prehra prichádza vo chvíli, keď je Premier League svetovým priemyslom. A proti Anglicku stál národ s 30 tisíckami registrovanými futbalistami,” dodal.

“Po 959 zápasoch prišla tá najhoršia porážka v anglickej histórii.A to proti krajine, ktorá má 330 tisíc obyvateľov. Anglický tím bol na smiech. Súbor panikařících jednotlivcov, “ kritizoval denník Times.

” Spochybňuje to postavenie Anglicka, ktorá sama seba vidí ako futbalové kráľovstvo, “ konštatuje denník The Guardian. “Ide o seizmickou vlnu. Veď Anglicku vyradila krajiny s populáciou veľkosti Leicesteri (mesta tohtoročného nečakaného majstra Anglicka). A ukazuje sa, že tréner Hodgson mal skončiť už po majstrovstvách sveta 2014. Posledné dva roky boli veľkým plytvaním, “ napísal denník Daily Mail na adresu trénera Roya Hodgsona, ktorý ihneď po prehre s Islandom rezignoval. ” Nebol na to vhodný vtedy a nebol ani teraz.Mal len plno rieši a sľubov o zmenách, ale pod tlakom sa tak nedialo, “ dodal.

Médiá trénerovi vyčítala, že nedokázal nájsť herné tvár tímu, neprofitovali zo silných stránok hráčov a v kritických chvíľach sa tím nemal o čo oprieť. Kritika sa tiež dotkla “zbohatlícke” kultúry Premier League, ktorá kazí morálku hráčov.

“Problémom je ego hráčov. Sú príliš slávni, dôležití, bohatí, mocní. To je súčasná Anglicka. Potom sa stráca sila tímu, “ uviedol denník The Independent.” Bolo potrebné, aby skúsení hráči zabrali a tiahli reprezentáciu, ale to sa nestalo.Boli rovnakí ako zvyšok tímu, “ doplnil denník Guardian.

Podobný názor sa objavil aj na BBC. ” Hlavné zodpovednosť leží na trénerovi, ale jeho sklamali aj hráči, ktorí sú schopní oveľa lepších výkonov. Hodgson je na vine, ale kritike nesmie uniknúť ani vysoko platení hráči Premier League. “ Bulvárny denník Mirror prirovnal výbuch Anglicko k nedávnemu rozhodnutiu Britov v referende o vystúpení z Európskej únie. ” Hodgsonův brrrexit! Úplnej poníženie. Existujú tri istoty v živote: smrť, dane a priemerné anglickej vystúpenie na veľkých turnajoch, “ napísal Mirror.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s