Strelecký pôst je preč. Z parovoz sa na Slaviu stal kanonier Kométy

Skočil z trestnej lavice a chystal sa upaľovať do vlastného pásma, kde sa jeho spoluhráči bránili v troch. “Ale keď som videl, že máme puk pod kontrolou, skúsil som zostať na útočnej modrej,” líči Tomáš parovoz.

Toto rozhodnutie mu vzápätí prinieslo najslastnejšie moment doterajšej kariéry. Zadáka hokejovej Komety totiž v utorňajšom dueli na ľade Slavie zazrel spoluhráč Jakub Koreis a vyslal ho svojim pasom do samostatného úniku. Už to bola pre parovoz novinka. “Jet sám je vzácne aj pre útočníka, nieto pre obrancu,” usmieva sa.

Napriek tomu si s nezvyklou situácií vedel rady. “Bolo to hrozne rýchle. Snažil som sa nepremýšľať a urobiť to prvé, čo ma napadlo. Keď človek vymýšľa, tak to väčšinou dopadne najhoršie, “hovorí 22-ročný mládenec.Svoj nájazd zakončil strelou pod hornú tyčku a mohol si povedať: Konečne!

Nielen spoluhráči si ho totiž doberali. Hoci má na starosti hlavne defenzívu, 75 duelov bez gólu už znamenalo sériu, ktorú nešlo opomenúť.

“S Petrom Mrázkom sme boli posledné dva, čo gól nedali. Ja som sa vždy trošku vyhováral, že som bonus na stávky obranca, ale som strašne rád, že to mám za sebou a už nemusím nič vysvetľovať, “hovorí parovoz.

Jeho premiérová trefa priniesla kométe vyrovnanie na 4: 4, Dujsíkův veľký večer tým však neskončil.V tretej časti pridal ešte brnenskú poistku na 6: 4. “Prvý gól mi nakopol sebavedomie, z čoho asi vyplynul ten druhý,” približuje.

Tentoraz skóroval klasicky po “obráncovsku”, teda tvrdou ranou od modrej. “Vychádzala tam protihráč, ktorý mi zmenšoval strelecký uhol. Normálne by som to asi hral opatrnejšie, ale ako som bol v eufórii, povedal som si, že to trafím, “opisuje parovoz.

Brnenský odchovanec krúti v áčku Kométy tretej sezónu a neustále rastie. “Ale cítim sa stále ako nováčik, Kór v našom nabitom kádri. Stále na sebe musím makať a bojovať o miesto, “oznamuje.

V úlohe jeho mentora pôsobí obranný parťák Jan Hanzlík. “Asi stále fungujeme ako učiteľ a žiak, ale snažím sa, aby už to pre neho nebolo tak ťažké.Sebavedomie mi každým zápasom rastie, viac si dovolím s pukom. Z toho plynú aj akcie, do ktorých som sa skôr nedostával. Aj keď strela je stále jedna z dosť vecí, na ktorých ešte musím veľa pracovať, “pripúšťa parovoz.

Pokroky v jeho hre však nemožno prehliadnuť. “Cítim väčší pokoj na palici a hlavne sebavedomie, ktoré robí hrozne moc. Aj keď je na tom človek dobre, tak keď na to nie je pripravený hlavou, stojí to za huby. Toto som si veľa urovnal. “

Už vo štvrtok môže na vydarené výkony nadviazať v Liberci. A treba pridať aj ďalší gól. “Dúfam, že tá pauza nebude rovnako dlhá ako doteraz,” smeje sa veľká nádej Komety.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s