Stále hráme na špičke, teší táborského kouča Frňka

“Musíme sa na jesennú časť pozrieť z dvoch smerov. Jedna vec sú výsledky a druhá potom naše výkony. Herni sa nám jeseň naozaj vydaril, hrali sme pekný futbal, ale v závere prvej časti sa nám výsledkovo nepodaril, takže s tým môžeme byť spokojní, “hovorí hlavný tréner Táborska Petr Frňka.

Podľa neho má juhočeský káder na to, aby vo Futbalové národnej lige bol po 16 kolách v tabuľke vyššie a aby mal ešte o pár bodov navyše.

“Od vedenia sme rozhodne žiadny bodový cieľ po jesennej časti nedostali. Ja som už však na predsezónnej tlačovej konferencii hovoril, že v špičke bude hrať tento rok deväť tímov. A to sa dnes presne potvrdzuje.Stále v tej špičke sme, umiestnenie je dobré, tabuľka je hrozne vyrovnaná, “dodáva Frňka.

Na prvom mieste v tabuľke je s 32 bodmi Olomouc a až desiata Opava má o len desať bodov menej. Táborsko tak stráca na lídra druhej ligy šesť bodov.

Ešte pár dní po konci prvej polovice sezóny si Petr Frňka spomenie na dve stretnutia, ktorá futbalisti nezvládli podľa jeho predstáv. “Najviac ma asi mrzí remíza v Sokolove a prehra v Zlíne. Tieto dve stretnutia sme mali dobre rozohraná, ale úplne zbytočne sme prišli o body, “mieni kouč Frňka.

Až do desiateho kola Táborsko na jeseň neprehralo. Dlhú sériu na juhu Čiech uťal až Olomouc, keď na ihrisku v Sezimovom Ústí vyhrala 2: 1.

“Séria.To sú len štatistické Hricko, o ktorých sa dá zaujímavo polemizovať. Štatistika je dôležitá, ak sa vie správne používať. Mňa ale predovšetkým vždy zaujímali naši hráči, náš výkon, naše góly, naše body. Ak by sme v začiatku sezóny niečo prehrali a naopak tiež miesto remíz vyhrali, tak by nikto žiadnu sériu neriešil, nebolo by o čom písať a my pritom mali nakoniec aj viac bodov. Pre mňa tá séria nemala a nemá žiadnu hodnotu, “upozorňuje tréner Táborska.

Zimná príprava pre Táborsko začína 5. januára priamo v Tábore. “Budeme hrať Tipsport Cup a tiež nás čakajú kvalitné súperi zo Synot ligy, ako sú Bohemians 1905, Mladá Boleslav, Hradec Králové, 1. FK Příbram, Dynamo České Budějovice. Ale budeme hrať aj s tímami z druhej ligy.Takže aj v únave bude o motiváciu postarané. Budú to určite zaujímavé príležitosti zmerať sily, “myslí si Frňka s tým, že cez zimu sa žiadne veľké zmeny v kádri diať nebudú.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s