Chelsea neprehráva, nedostáva góly a má bodov ako pri minulých tituloch

Je odohraných štrnásť kôl, dvadsaťštyri ich ešte ostáva. Chelsea vedie o šesť bodov pred obhajcom Manchestrom City. Zdá sa, že boj o titul sa už nikoho ďalšieho týkať nebude.

“Myslím si, že hráme v pohode a vo forme ako v minulej sezóne. Keď budeme takto pokračovať, tak do boja o titul určite zasiahneme, “povedal Manuel Pellegrini, kouč Manchestru City, ktorý vyhral v Sunderlande 4: 1.

V lepšej pohode je Chelsea, na rozdiel od City sa vyhla výpadkom . Tridsaťšesť bodov z štyridsiatich dvoch možných je veľmi solídny základ. Len raz v jej novodobej histórii po príchode majiteľa Romana Abramoviča v roku 2003 mala po štrnástich kolách lepšiu bilanciu.

V ročníku 2005/2006 počas druhej sezóny Josého Mourinha mala po štrnástich dueloch tridsaťsedem bodov.Pri svojom poslednom titule pred štyrmi rokmi, u ktorého Mourinho nebol, to bolo tridsaťšesť bodov. Pri titulu 2004/2005 mala tridsaťtri bodov.

Tento rok stratila body len za tri remízy. Na tú poslednú z víkendu v Sunderlande nadviazala v stredu presvedčivým víťazstvom nad Tottenhamom.

“Ale tak jednoduché, ako napovedá výsledok, to nebolo,” pripomenul Mourinho šanca hosťujúceho tímu. Kane dokonca trafil tyč. “Súper hral lepšie, než to vyzerá. Zažili sme ťažké chvíle. Nakoniec je to pre nás fantastické. “Tottenham nevyhral na Chelsea od roku 1990.

Chelsea v zápase chýbal najlepší strelec tímu Diego Costa, ktorý si odpykával trest za päť žltých kariet. Nevadilo to, nahradili ho jeho zástupcovi Didier Drogba a Loic Rémy.Drogba nastúpil v základnej zostave a po dvadsiatich minútach zvyšoval na 2: 0. Keď ho Rémy po hodine hry vystriedal, aj on sa trafil.

“Nechcel som hovoriť o Diegovi, keď nenastúpil. Viem, že ho máme. K nemu máme aj Drogbu a Rémyho, všetci strieľa góly. Didier a Loic nedostávajú toľko príležitostí, nehrajú toľko minút, ale keď nastúpi, sú pre tím dôležití, “pochvaľoval si Mourinho.

“nesťažujú si, že sme mali potrestaného Costu. Snažíme sa byť pozitívne a dať dôveru ostatným. “Mourinho doplnil, že nie je prekvapený v akej forme tridsaťšesťročný Drogba hrá. Bol to jeho piaty gól sezóny.

“Presne toto som od neho čakal. Dôležité je, že je v Chelsea a že tu zostane do konca kariéry. A potom zrejme aj po nej.Je to tímový hráč, nie je to sebec. Hrá a bojuje pre tím. “

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s